Wenatchee Valley Super Oval

  • 1

.

Season Opener Tickets Now On-Sale
PIT PAY Now Available for WVSO
$25,000 to win Wenatchee 200 Information
Season Opener Tickets Now On-Sale

Season Opener Tickets Now On-Sale

2/28/2024 -
Coming up on Saturday April 20th is the 54th Season Opener at WVSO Presented by Bob's Classic. It’s going to be an action packed night with the $2,000
PIT PAY Now Available for WVSO

PIT PAY Now Available for WVSO

2/23/2024 -
Pit Pay is now live for purchasing your 2024 WVSO Memberships. You must download the Pit Pay App, search for Wenatchee Valley Super Oval. Pit Passes w
$25,000 to win Wenatchee 200 Information

$25,000 to win Wenatchee 200 Information

2/12/2024 -
The Wenatchee 200 Presented by Plumb Perfect returns to the fastest 1/4 mile in the west Wenatchee Valley's Super Oval on Saturday June 1st. The event


12/2/2023 - Wenatchee Valley Super Oval

12/2/2023 - Wenatchee Valley Super Oval

Wenatchee, WA

Tyler Weber 23

Classes

  • Kids Comer Karts7 entries
  • Jr Karts 1 Ages 5-93 entries
  • Box Stock8 entries
  • 1/4 Midget Restricted Rookie7 entries
  • Spokane Sealed19 entries
  • Jr Karts 2 Ages 10-1514 entries
  • Stage 2/3 4 Cycle24 entries
  • 1/4 Midget Stock 120 Rookie10 entries
  • KT 1005 entries
  • Super Mod 4 Cycle5 entries
  • 1/4 Midget Open Motor Class8 entries
  • Open Pro13 entries
  • 500 Winged Caged Kart7 entries
  • Skagit Stage 1 Kart27 entries
  • Predator Stock Caged Kart3 entries

Track Contact

Full Event Information on MyRacePass

Kids Comer Karts

10 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 89 Khloe Bylund Khloe Bylund Spokane, WA Spokane, WA 2
2 2 6 Harper Nuxall Harper Nuxall Richland, WA Richland, WA -
3 1 15 Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
4 4 1 Karter Tarr Karter Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
5 6 5 Max Anders Max Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
6 5 91 Kinsley Beck Bulaco Kinsley Beck Bulaco Gold Bar, WA Gold Bar, WA -1
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 15 Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA 4
2 3 89 Khloe Bylund Khloe Bylund Spokane, WA Spokane, WA 1
3 7 6 Harper Nuxall Harper Nuxall Richland, WA Richland, WA 4
4 4 1 Karter Tarr Karter Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
5 6 91 Kinsley Beck Bulaco Kinsley Beck Bulaco Gold Bar, WA Gold Bar, WA 1
6 1 5 Max Anders Max Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
DNS 2 11 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 15 Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
2 1 6 Harper Nuxall Harper Nuxall Richland, WA Richland, WA -1
3 5 89 Khloe Bylund Khloe Bylund Spokane, WA Spokane, WA 2
4 4 1 Karter Tarr Karter Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
5 2 91 Kinsley Beck Bulaco Kinsley Beck Bulaco Gold Bar, WA Gold Bar, WA -3
6 7 5 Max Anders Max Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
DNS 6 11 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

Practice

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 89 Khloe Bylund Khloe Bylund Spokane, WA Spokane, WA 1
2 4 6 Harper Nuxall Harper Nuxall Richland, WA Richland, WA 2
3 3 15 Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
4 5 1 Karter Tarr Karter Tarr Spokane, WA Spokane, WA 1
DNS 1 5 Max Anders Max Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
DNS 6 91 Kinsley Beck Bulaco Kinsley Beck Bulaco Gold Bar, WA Gold Bar, WA -
DNS 7 11 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

Jr Karts 1 Ages 5-9

14 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
2 3 26 Bristol Almy Bristol Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 1
3 2 14 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
6 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA 1
2 3 14 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
3 1 26 Bristol Almy Bristol Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
6 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 46 Jaxon Bernard Jaxon Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA 1
2 3 26 Bristol Almy Bristol Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 1
3 1 14 Matthew Anders Matthew Anders Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2

Box Stock

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 52 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID -
2 3 009 Blair Collins Blair Collins Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
3 6 33 Brian Williams Brian Williams Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
4 2 781 Eric Hector Eric Hector Moses Lake, WA Moses Lake, WA -2
5 4 12 stacey bretches stacey bretches Ephrata, WA Ephrata, WA -1
6 5 21 cameron clark cameron clark -1
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 52 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 3
2 1 33 Brian Williams Brian Williams Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
3 5 781 Eric Hector Eric Hector Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
4 7 009 Blair Collins Blair Collins Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
5 3 12 stacey bretches stacey bretches Ephrata, WA Ephrata, WA -2
6 6 21 cameron clark cameron clark -
DNS 2 72 Hayden Tidrick Hayden Tidrick Yakima, WA Yakima, WA -
DNS 8 8 Casey Jeske Casey Jeske Spokane, WA Spokane, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 52 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 4
2 4 781 Eric Hector Eric Hector Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
3 2 009 Blair Collins Blair Collins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
4 6 12 stacey bretches stacey bretches Ephrata, WA Ephrata, WA 2
5 3 21 cameron clark cameron clark -2
DNS 1 8 Casey Jeske Casey Jeske Spokane, WA Spokane, WA -
DNS 7 72 Hayden Tidrick Hayden Tidrick Yakima, WA Yakima, WA -
DNS 8 33 Brian Williams Brian Williams Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

1/4 Midget Restricted Rookie

14 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA -
2 2 22 Kennedy Meyers Kennedy Meyers Stratford, WA Stratford, WA -
3 4 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA 1
4 6 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA 2
5 3 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA -2
6 7 61 Barrett Hopkins Barrett Hopkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
7 5 15X Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 22 Kennedy Meyers Kennedy Meyers Stratford, WA Stratford, WA 1
2 4 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA 2
3 3 15X Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
4 1 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA -3
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 2
2 1 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -1
DNS 2 61 Barrett Hopkins Barrett Hopkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA -
2 3 22 Kennedy Meyers Kennedy Meyers Stratford, WA Stratford, WA 1
3 4 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA 1
4 2 15X Korbin Knutson Korbin Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA -
2 3 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA 1
3 2 61 Barrett Hopkins Barrett Hopkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1

Spokane Sealed

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 64 Landon Edwards Landon Edwards Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 5
2 2 33 Nicole Behar Nicole Behar Spokane, WA Spokane, WA -
3 5 88 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 2
4 4 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
5 8 4 Karly Klein Karly Klein Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
6 7 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
7 9 16 Casey Jeske Casey Jeske Spokane, WA Spokane, WA 2
8 12 88H Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA 4
9 10 701 Michael Valentine Michael Valentine 1
10 1 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -9
11 11 38T Tyler Kimm Tyler Kimm Spokane, WA Spokane, WA -
12 3 96 KC Garber KC Garber Spokane, WA Spokane, WA -9
14 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 40 Hayden Ogle Hayden Ogle Renton, WA Renton, WA 4
2 2 38T Tyler Kimm Tyler Kimm Spokane, WA Spokane, WA -
Top 2 transfer
3 3 88H Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA -
4 1 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -3
5 8 38 Seth Apple Seth Apple Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
6 4 77 Dylan Kane Dylan Kane Hayden, ID Hayden, ID -2
7 7 27P Mike Pugh Mike Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
DNS 6 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
2 2 64 Landon Edwards Landon Edwards Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
3 6 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
4 1 38 Seth Apple Seth Apple Wenatchee, WA Wenatchee, WA -3
5 5 88H Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA -
6 7 38T Tyler Kimm Tyler Kimm Spokane, WA Spokane, WA 1
DNS 4 83 Jess Havens Jess Havens Air Way Heights, WA Air Way Heights, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 33 Nicole Behar Nicole Behar Spokane, WA Spokane, WA 4
2 3 88 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 1
3 1 4 Karly Klein Karly Klein Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
4 6 16 Casey Jeske Casey Jeske Spokane, WA Spokane, WA 2
5 4 77 Dylan Kane Dylan Kane Hayden, ID Hayden, ID -1
6 2 40 Hayden Ogle Hayden Ogle Renton, WA Renton, WA -4
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 96 KC Garber KC Garber Spokane, WA Spokane, WA 4
2 4 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
3 6 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
4 3 701 Michael Valentine Michael Valentine -1
5 2 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -3
6 1 27P Mike Pugh Mike Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -5
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 4
2 1 38T Tyler Kimm Tyler Kimm Spokane, WA Spokane, WA -1
3 2 79 Kayleb Gill Kayleb Gill Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
4 6 64 Landon Edwards Landon Edwards Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
5 3 88H Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA -2
DNS 4 83 Jess Havens Jess Havens Air Way Heights, WA Air Way Heights, WA -
DNS 7 38 Seth Apple Seth Apple Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
8 Laps

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 33 Nicole Behar Nicole Behar Spokane, WA Spokane, WA 1
2 4 88 Braden Dodson Braden Dodson Spokane, ID Spokane, ID 2
3 1 16 Casey Jeske Casey Jeske Spokane, WA Spokane, WA -2
4 6 4 Karly Klein Karly Klein Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
5 5 40 Hayden Ogle Hayden Ogle Renton, WA Renton, WA -
6 3 77 Dylan Kane Dylan Kane Hayden, ID Hayden, ID -3
8 Laps

Heat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 29 Shaleena Almy Shaleena Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 2
2 2 96 KC Garber KC Garber Spokane, WA Spokane, WA -
3 4 701 Michael Valentine Michael Valentine 1
4 1 88X Rusty Webb Rusty Webb Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -3
5 6 27P Mike Pugh Mike Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
6 5 52 Jamy Macken Jamy Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1

Jr Karts 2 Ages 10-15

14 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
2 5 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA 3
3 9 97 Kellan Ingram Kellan Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA 6
4 7 3 Cruz Gomez Cruz Gomez Spokane, WA Spokane, WA 3
5 8 88 Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA 3
6 6 4 Madisen Hagood Madisen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -
7 3 51 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -4
8 10 29 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
9 1 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA -8
DQ 2 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 97 Kellan Ingram Kellan Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
2 2 29 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
3 5 8 Parker Zielke Parker Zielke Kennewick, WA Kennewick, WA 2
4 1 34 Ciyonna Adame Ciyonna Adame Ephrata, WA Ephrata, WA -3
5 4 10 Natalie Ingram Natalie Ingram East Wenatche, WA East Wenatche, WA -1
DNS 6 98 jayden tompkins jayden tompkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA 4
2 4 3 Cruz Gomez Cruz Gomez Spokane, WA Spokane, WA 2
3 3 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA -
4 2 4 Madisen Hagood Madisen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -2
5 7 29 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 2
6 6 97 Kellan Ingram Kellan Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
DNS 1 8 Parker Zielke Parker Zielke Kennewick, WA Kennewick, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 5
2 2 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
3 1 88 Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA -2
4 7 51 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 3
5 3 34 Ciyonna Adame Ciyonna Adame Ephrata, WA Ephrata, WA -2
6 4 10 Natalie Ingram Natalie Ingram East Wenatche, WA East Wenatche, WA -2
DNS 5 98 jayden tompkins jayden tompkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 28 Taz Tarr Taz Tarr Spokane, WA Spokane, WA 2
2 6 4 Madisen Hagood Madisen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 4
3 5 10X Ryker Bernard Ryker Bernard Soap Lake, WA Soap Lake, WA 2
4 7 8 Parker Zielke Parker Zielke Kennewick, WA Kennewick, WA 3
5 4 3 Cruz Gomez Cruz Gomez Spokane, WA Spokane, WA -1
6 1 29 Parker Hamilton Parker Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
7 2 97 Kellan Ingram Kellan Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 51 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -
2 2 22 Emerson Goetz Emerson Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -
3 6 66 Bailey McGuire Bailey McGuire Wenatchee, WA Wenatchee, WA 3
4 7 88 Carter Happell Carter Happell Eprhata, WA Eprhata, WA 3
5 5 34 Ciyonna Adame Ciyonna Adame Ephrata, WA Ephrata, WA -
6 4 10 Natalie Ingram Natalie Ingram East Wenatche, WA East Wenatche, WA -2
DNS 3 98 jayden tompkins jayden tompkins Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

Stage 2/3 4 Cycle

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 3
2 7 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA 5
3 8 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 5
4 9 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA 5
5 12 22X Blair Shoemaker Blair Shoemaker Yakima, WA Yakima, WA 7
6 1 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -5
7 11 617 Grace Melton Grace Melton Wenatchee, WA Wenatchee, WA 4
8 6 2R Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -2
9 2 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -7
10 5 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA -5
11 3 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA -8
12 10 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA -2
14 Laps

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 617 Grace Melton Grace Melton Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
2 2 22X Blair Shoemaker Blair Shoemaker Yakima, WA Yakima, WA -
Top 2 transfer
3 3 73 Corey Ecalbarger Corey Ecalbarger malaga, WA malaga, WA -
4 9 7 Tristen McCoy Tristen McCoy Davenport, WA Davenport, WA 5
5 8 24F John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 3
6 5 12 Rick Bretches Rick Bretches Quincy, WA Quincy, WA -1
7 10 2 Wyatt English Wyatt English East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 3
8 12 52 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 4
9 7 18 David Bauer David Bauer Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
10 4 12R eric riedinger eric riedinger Wenatchee, WA Wenatchee, WA -6
DNS 6 69 Justin Ross Justin Ross Spokane, WA Spokane, WA -
DNS 11 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -

C Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA 1
2 4 52 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
3 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA -
4 1 5 Tom Beierman Tom Beierman Ephrata, WA Ephrata, WA -3
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -
2 3 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA 1
3 7 2R Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 4
4 6 73 Corey Ecalbarger Corey Ecalbarger malaga, WA malaga, WA 2
5 4 18 David Bauer David Bauer Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -1
6 8 617 Grace Melton Grace Melton Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
7 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA -
DNS 2 54 Allen Dixon Allen Dixon Eprhata, WA Eprhata, WA -
DNS 5 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -
2 6 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA 4
3 7 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA 4
4 3 69 Justin Ross Justin Ross Spokane, WA Spokane, WA -1
5 8 12 Rick Bretches Rick Bretches Quincy, WA Quincy, WA 3
6 2 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA -4
7 5 5 Tom Beierman Tom Beierman Ephrata, WA Ephrata, WA -2
8 4 24F John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -4
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
2 3 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA 1
3 5 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA 2
4 2 12R eric riedinger eric riedinger Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
5 8 22X Blair Shoemaker Blair Shoemaker Yakima, WA Yakima, WA 3
6 7 7 Tristen McCoy Tristen McCoy Davenport, WA Davenport, WA 1
7 6 2 Wyatt English Wyatt English East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -1
DNS 1 52 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 617 Grace Melton Grace Melton Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
2 2 2R Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
3 8 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 5
4 6 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA 2
5 3 73 Corey Ecalbarger Corey Ecalbarger malaga, WA malaga, WA -2
6 4 7X Larry Christen Larry Christen Spokane, WA Spokane, WA -2
7 5 18 David Bauer David Bauer Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -2
8 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA -
8 Laps

Heat 5

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA 2
2 8 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 6
3 2 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -1
4 5 24F John Hagood John Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA 1
5 7 3 Sakeleanna Dixon Rylynn Sakeleanna Dixon Rylynn Ephrata, WA Ephrata, WA 2
6 1 12 Rick Bretches Rick Bretches Quincy, WA Quincy, WA -5
7 6 69 Justin Ross Justin Ross Spokane, WA Spokane, WA -1
8 4 5 Tom Beierman Tom Beierman Ephrata, WA Ephrata, WA -4
8 Laps

Heat 6

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 81 Keaten Tarr Keaten Tarr Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA 3
2 8 22X Blair Shoemaker Blair Shoemaker Yakima, WA Yakima, WA 6
3 3 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA -
4 5 19 Chris Knutson Chris Knutson Quincy, WA Quincy, WA 1
5 6 12R eric riedinger eric riedinger Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
6 1 7 Tristen McCoy Tristen McCoy Davenport, WA Davenport, WA -5
7 2 2 Wyatt English Wyatt English East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -5
DNS 7 52 David Macken David Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

1/4 Midget Stock 120 Rookie

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA -
2 3 8 Dalton Nuxall Dalton Nuxall Richland, WA Richland, WA 1
3 4 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA 1
4 5 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA 1
5 6 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA 1
6 2 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA -4
7 7 1J Jordan Shoemaker Jordan Shoemaker Selah, WA Selah, WA -
8 9 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA 1
9 8 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA -1
DNS 10 9 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
7 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA 1
2 1 8 Dalton Nuxall Dalton Nuxall Richland, WA Richland, WA -1
3 5 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA 2
4 3 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -1
5 4 9 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
7 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 2
2 1 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
3 2 1J Jordan Shoemaker Jordan Shoemaker Selah, WA Selah, WA -1
4 5 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA 1
5 4 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA -1
7 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
2 5 8 Dalton Nuxall Dalton Nuxall Richland, WA Richland, WA 3
3 3 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -
4 4 5X Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -
DNS 2 9 Aiden Stack Aiden Stack Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
7 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 2
2 5 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA 3
3 1 5 TJ McCombs TJ McCombs Pasco, WA Pasco, WA -2
4 4 1J Jordan Shoemaker Jordan Shoemaker Selah, WA Selah, WA -
5 2 15 Lucas Haider Lucas Haider Olympia, WA Olympia, WA -3

KT 100

20 Laps

A Main

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA -
2 2 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
3 4 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
4 3 3 Joey Mcguire Joey Mcguire Wenatchee, WA Wenatchee, WA -1
DNS 5 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA 1
2 5 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 3
3 1 3 Joey Mcguire Joey Mcguire Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
4 3 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -1
5 4 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA 3
2 1 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -1
3 5 3 Joey Mcguire Joey Mcguire Wenatchee, WA Wenatchee, WA 2
4 2 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA -2
5 3 14 Masen Hagood Masen Hagood Ephrata, WA Ephrata, WA -2

Super Mod 4 Cycle

20 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 3 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA 2
2 4 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA 2
3 2 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA -1
4 1 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -3
DNS 5 46 Jessi Shaw Jessi Shaw Kent, WA Kent, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -
2 5 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA 3
3 3 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA -
4 2 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA -2
5 4 46 Jessi Shaw Jessi Shaw Kent, WA Kent, WA -1
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
2 5 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 3
3 3 24 Ryder Shiflett Ryder Shiflett Ephrata, WA Ephrata, WA -
4 4 72 Jim Bise Jim Bise Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
5 2 46 Jessi Shaw Jessi Shaw Kent, WA Kent, WA -3

1/4 Midget Open Motor Class

12 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -
2 3 19 Keagan Beck Bulcao Keagan Beck Bulcao Gold Bar, WA Gold Bar, WA 1
3 5 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 2
4 4 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
5 6 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA 1
6 2 45 Zack Tidrick Zack Tidrick Yakima, WA Yakima, WA -4
DNS 7 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -
DNS 8 47 Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 45 Zack Tidrick Zack Tidrick Yakima, WA Yakima, WA -
2 6 19 Keagan Beck Bulcao Keagan Beck Bulcao Gold Bar, WA Gold Bar, WA 4
3 8 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA 5
4 7 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA 3
5 2 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA -3
6 4 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
7 5 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -2
DNS 3 47 Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -
2 2 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA -
3 3 19 Keagan Beck Bulcao Keagan Beck Bulcao Gold Bar, WA Gold Bar, WA -
4 8 45 Zack Tidrick Zack Tidrick Yakima, WA Yakima, WA 4
5 7 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 2
6 5 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA -1
7 4 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -3
8 6 47 Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -2

Practice

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 51 Tyson Knutson Tyson Knutson Quincy, WA Quincy, WA 3
2 8 19 Keagan Beck Bulcao Keagan Beck Bulcao Gold Bar, WA Gold Bar, WA 6
3 7 45 Zack Tidrick Zack Tidrick Yakima, WA Yakima, WA 4
4 5 11 Parker Morrison Parker Morrison Selah, WA Selah, WA 1
5 3 14 Bristol Knutson Bristol Knutson Quincy, WA Quincy, WA -2
6 1 89 Kimber Bylund Kimber Bylund Spokane, WA Spokane, WA -5
7 2 47 Lucas Denton Lucas Denton Selah, WA Selah, WA -5
DNS 6 S11 Tucker Shoemaker Tucker Shoemaker Selah, WA Selah, WA -

Open Pro

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA 1
2 1 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA -1
3 8 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 5
4 9 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA 5
5 4 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -1
6 5 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA -1
7 7 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -
8 3 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA -5
DNS 6 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -
DNS 10 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 5 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA 4
2 6 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA 4
3 7 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA 4
4 4 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -
5 3 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA -2
6 1 46 Jessi Shaw Jessi Shaw Kent, WA Kent, WA -5
DNS 2 15 Treven Tarr Treven Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA 5
2 5 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA 3
3 2 10 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -1
4 4 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -
5 3 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA -2
DNS 1 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA -
8 Laps

Heat 3

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 9 Ronnie Cox Ronnie Cox Bothell, WA Bothell, WA 1
2 1 12B Curtis Burt Curtis Burt Burlington, WA Burlington, WA -1
3 3 91 Reesen Tarr Reesen Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
4 4 11 Danica Dart Danica Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -
5 5 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA -
DNS 6 15 Treven Tarr Treven Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
DNS 7 46 Jessi Shaw Jessi Shaw Kent, WA Kent, WA -
8 Laps

Heat 4

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 15W DANIEL WATKINS DANIEL WATKINS Davenport, WA Davenport, WA -
2 2 22 Evan Goetz Evan Goetz Okanogan, WA Okanogan, WA -
3 4 13 Dylan Heer Dylan Heer Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
4 3 51 Jared Storer Jared Storer Spokane, WA Spokane, WA -1
DNS 5 10 Trayten Tarr Trayten Tarr Spokane, WA Spokane, WA -
DNS 6 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA -

500 Winged Caged Kart

25 Laps

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 6 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA 5
2 7 2X Kurt Myers Kurt Myers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA 5
3 3 51 Mike Storer Mike Storer -
4 1 11X Paul Dart Paul Dart Ephrata, WA Ephrata, WA -3
5 2 23 Jim Meyers Jim Meyers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA -3
DNS 4 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
DNS 5 9 Tanner Pugh Tanner Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
8 Laps

Heat 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 9 Tanner Pugh Tanner Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -
2 2 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
3 5 11X Paul Dart Paul Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 2
4 4 51 Mike Storer Mike Storer -
5 7 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA 2
6 6 23 Jim Meyers Jim Meyers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA -
7 3 2X Kurt Myers Kurt Myers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA -4
8 Laps

Heat 2

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 2 23 Jim Meyers Jim Meyers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA 1
2 3 11X Paul Dart Paul Dart Ephrata, WA Ephrata, WA 1
3 1 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA -2
4 4 51 Mike Storer Mike Storer -
5 5 2X Kurt Myers Kurt Myers Wilson Creek, WA Wilson Creek, WA -
6 6 26 Derek Almy Derek Almy Spokane Valley, WA Spokane Valley, WA -
7 7 9 Tanner Pugh Tanner Pugh Moses Lake, WA Moses Lake, WA -

Skagit Stage 1 Kart

A Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 2R Mike Roberts Mike Roberts East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA -
2 2 617 Grace Melton Grace Melton Wenatchee, WA Wenatchee, WA -
3 3 44 Lorne Jercha Lorne Jercha Camano Island, WA Camano Island, WA -
4 12 12 eric riedinger eric riedinger Wenatchee, WA Wenatchee, WA 8
5 9 31 Kevin White Kevin White Marysville, WA Marysville, WA 4
6 7 12X Spencer Hamilton Spencer Hamilton East Wenatchee, WA East Wenatchee, WA 1
7 11 677 Jerry Pitts Jerry Pitts Ephrata, WA Ephrata, WA 4
8 5 5 William White William White Marysville, WA Marysville, WA -3
9 4 3 Jeff Slough Jeff Slough Wenatchee, WA Wenatchee, WA -5
10 8 9 Brad Morrison Brad Morrison Moses Lake, WA Moses Lake, WA -2
11 10 73 Corey Ecalbarger Corey Ecalbarger malaga, WA malaga, WA -1
12 6 35 Troy Shiflett Troy Shiflett Moses Lake, WA Moses Lake, WA -6

B Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 1 677 Jerry Pitts Jerry Pitts Ephrata, WA Ephrata, WA -
2 3 12 eric riedinger eric riedinger Wenatchee, WA Wenatchee, WA 1
3 11 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA 8
4 9 72 Hayden Tidrick Hayden Tidrick Yakima, WA Yakima, WA 5
5 2 38 Seth Apple Seth Apple Wenatchee, WA Wenatchee, WA -3
6 4 17 Jared Ingram Jared Ingram Wenatchee, WA Wenatchee, WA -2
7 12 74 tyler huffines tyler huffines Selah, WA Selah, WA 5
8 8 09 Piper Harless Piper Harless Arlington, WA Arlington, WA -
9 7 19 Alec Bedard Alec Bedard Spokane, WA Spokane, WA -2
10 6 17J Jacy Smith Jacy Smith Snohomish, WA Snohomish, WA -4
11 10 09X Dallas White Dallas White Royal City, WA Royal City, WA -1
DNS 5 83 sidney white sidney white Othello, WA Othello, WA -

C Feature 1

Finish Start # Competitor Hometown +/-
1 4 94 Rylie Miller Rylie Miller Othello, WA Othello, WA 3
2 6 74 tyler huffines tyler huffines Selah, WA Selah, WA 4
3 1 69X Kadin Fultz Kadin Fultz Arlington, WA Arlington, WA -2
4 5 7 Breanna Macken Breanna Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA 1
5 2 22 Emily Macken Emily Macken Moses Lake, WA Moses Lake, WA -3
DNS 3 77